Mały wpisik

Dzisiaj dostałam paczkę prosto z Warszawy! Przywiozła mi ją Asia, która pojechała do Polski, pełnić zaszczytną funkcję świadkowej na ślubie swojej siostry. Dziękuję!

Pewnie nie robiłabym kłopotu ani Asi, ani mojej mamie i siostrze, gdyby nie to, że zapomniałam bardzo ważnej rzeczy. Ładowarki do aparatu! Jeszcze mi się to chyba nigdy nie zdarzyło, a musiało akurat teraz, kiedy sobie wymyśliłam podróżowanie i blogowanie.

No, a jak już była akcja przekazywania rzeczy, to dołączyłam do listy jeszcze kilka. Kilka najpotrzebniejszych lekarstw – bo tutaj na ból gardła sprzedają cukierki, moją ukochaną pomadkę Bebe – co z tego, że półki się uginają od innych pomadek, żadna nie była lepsza – oraz kilka płyt Ewy Chodakowskiej, żeby wreszcie urozmaicić nasze trneningi.

Otrzymanie tego zestawiku baaardzo mnie ucieszyło! Aparat już naładowany, gotowy do akcji 🙂 Treningu chyba dzisiaj nie zrobię, bo źle się czuję cały dzień, ale na pewno będzie grany już wkrótce. Leki – mam nadzieję, że się nie przydadzą, ale przezorny zawsze ubezpieczony.

 

Dostałam dzisiaj jeszcze jeden fajny prezent, tym razem od mojego szefa. Trafił w mój czuły punkt, bo kupił mi program komputerowy (sweet, prawda?), który służy do obróbki statystycznej danych doświadczalnych. Proces wygląda tak: najpierw przeprowadzam reakcje w małych probóweczkach, nakładam poszczególne próbki na żel, podłączam pod prąd, żeby odpowiednio się ustawiły, robię im zdjęcie na specjalnej machinie. Potem specjalnym programem mierzę intensywność prążków na żelu – który jest bardziej czarny 🙂 W efekcie dostaję wartości, które nie mają same w sobie sensu. Trzeba narysować wykres, a potem dopasować równanie, które pasuje do zależności i opisuje ją najdokładniej. To właśnie robi mój program 🙂

Dzisaj uzyskałam całkiem ciekawe wyniki, może wreszcie coś fajnego się okaże, Mot1 uchyli rąbka tajemnicy 🙂 Zobaczymy. W każdym razie trochę się nie mogę doczekać jutra, więc chyba pozytywnie.

Buziaki dla wszystkich, którzy czytają :*

K8away

Komentarze

comments

Follow

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: